Licznik odwiedzin
 • 220872Odsłon razem:
 • 167Odsłon dzisiaj:
 • 0Aktualnie na stronie:

W dniu 4 maja 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie projektów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie: „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.
Na terenie Gminy Lidzbark Warmiński realizowane będą kolejne projekty, dzięki którym nasze małe miejscowości poprawią swoją estetykę oraz zaspokoją potrzeby społeczne i kulturalne mieszkańców.

Pierwszy projekt realizowany będzie w miejscowości Świętnik. Umowę na realizację projektu podpisał Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis. W ramach projektu wykonany zostanie:
– plac zabaw z wyposażeniem w: piaskownice, karuzelę krzyżową, huśtawkę podwójną, zestaw zabawowy, ławki, tablicę informacyjną, tablicę do rysowania;
– siłownia zewnętrzna, w skład w której wejdą urządzenia takie jak: biegacz, orbitek i wioślarz.
Ponadto  zostanie postawiona drewniana altana i wykonane będzie ogrodzenie z siatki. Kwota dofinansowania projektu to 39 623,00 zł. Termin realizacji projektu do X 2017 r.

Drugi projekt realizowany będzie w miejscowości Stryjkowo. Umowę na realizację projektu podpisała Ochotnicza Straż Pożarna w Stryjkowie w osobach: Marka Ślesickiego Prezesa OSP Stryjkowo oraz Agnieszki Korosteńskiej – Skarbnik OSP Stryjkowo. W ramach projektu wykonany zostanie:
– plac zabaw z wyposażeniem w: huśtawkę podwójną, trójkąt sprawnościowy, pomost z belką i dwoma trapami, słup z koszem do gry w koszykówkę;
– siłownia zewnętrzna, w skład w której wejdą urządzenia takie jak: wioślarz – pylon – prasa nożna, biegacz – pylon – orbitrek, wyciąg górny – pylon -wyciskanie siedzące i rowerek.
Ponadto zostanie zamontowana tablica informacyjna oraz kosz do segregacji odpadów. Kwota dofinansowania projektu to 45 133,00 zł. Termin realizacji: do X 2017r.

Głównym celem tych działań jest troska o zapewnienie należytych warunków do aktywnego wypoczynku dla całych rodzin oraz przyczynienie się do poprawy jakości zdrowia i życia mieszkańców, a szczególnie dzieci i młodzieży.

 

Kartka z kalendarza

Prognoza pogody
Pogoda - Lidzbark Warmiński
Znajdź nas na facebooku!
Znajdź nas na facebooku!
Pogoń za Kopernikiem
Pogoń za Kopernikiem
Wydarzenia
 1. Pomóż swojemu sołtysowi zdobyć tytuł SUPER SOŁTYSA!

  Styczeń 29 @ 07:30 - Marzec 9 @ 23:30
 2. Konkurs Estetyczna Wieś 2018

  Luty 9 @ 08:00 - Marzec 16 @ 15:00
 3. III Gminny Dzień Kobiet

  Marzec 9 @ 18:00 - 23:00
 4. Jarmark Wielkanocny 2018

  Marzec 25 @ 12:00 - 20:00
Najnowsze wpisy
mapa interaktywna
atlas
WMIR
Karta Dużej Rodziny
karta
KDR
Czad – cichy zabójca
Czad – cichy zabójca