Od 12 czerwca rozpoczęliśmy prace remontowe pomnika w Kochanówce. Powstał on podczas I wojny światowej i upamiętniać miał poległych żołnierzy. Całkowita wartość inwestycji wynosiła 20 000,00zł, z czego dofinansowanie w ramach projektu „Aktywna wieś Warmii, Mazur i Powiśla” wynosiło aż 50%. Wykonawcą był Zakład Budowlany Zenon Drozd. Zakres prac obejmował przede wszystkim usunięcie powłok tynków, oczyszczenie całego pomnika oraz wzmocnienie struktury. Usunięta została niepotrzebna roślinność i glony, w miarę możliwości bez uszkadzania lica. Ubytki obelisku zostały uzupełnione odpowiednią zaprawą wapienno-cementową. Kamienna odwrócona tablica została zdemontowana, oczyszczona i wstawiona we właściwe miejsce. Dodatkowo zostały uzupełnione ubytki stopni i lastryka zaprawą cementową. Na koniec nastąpiła hydrofobizacja monumentu.

Odnowienie pomnika ofiar I Wojny Światowej jest przedsięwzięciem mającym na celu podwyższenie atrakcyjności Gminy Lidzbark Warmiński. Mamy nadzieję, że po jego renowacji przyciągnie on wielu turystów do wsi Kochanówka. Jest to jedyny taki pomnik na terenie całej Gminy Lidzbark Warmiński.

Kartka z kalendarza





Prognoza pogody
Pogoda - Lidzbark Warmiński
Wydarzenia
Najnowsze wpisy
mapa gminy
mapa interaktywna
atlas
WMIR
Licznik odwiedzin
  • 187361Odsłon razem:
  • 144Odsłon dzisiaj:
  • 2Aktualnie na stronie:
Znajdź nas na facebooku!
Znajdź nas na facebooku!