Licznik odwiedzin
  • 213823Odsłon razem:
  • 189Odsłon dzisiaj:
  • 3Aktualnie na stronie:

Od 12 czerwca rozpoczęliśmy prace remontowe pomnika w Kochanówce. Powstał on podczas I wojny światowej i upamiętniać miał poległych żołnierzy. Całkowita wartość inwestycji wynosiła 20 000,00zł, z czego dofinansowanie w ramach projektu „Aktywna wieś Warmii, Mazur i Powiśla” wynosiło aż 50%. Wykonawcą był Zakład Budowlany Zenon Drozd. Zakres prac obejmował przede wszystkim usunięcie powłok tynków, oczyszczenie całego pomnika oraz wzmocnienie struktury. Usunięta została niepotrzebna roślinność i glony, w miarę możliwości bez uszkadzania lica. Ubytki obelisku zostały uzupełnione odpowiednią zaprawą wapienno-cementową. Kamienna odwrócona tablica została zdemontowana, oczyszczona i wstawiona we właściwe miejsce. Dodatkowo zostały uzupełnione ubytki stopni i lastryka zaprawą cementową. Na koniec nastąpiła hydrofobizacja monumentu.

Odnowienie pomnika ofiar I Wojny Światowej jest przedsięwzięciem mającym na celu podwyższenie atrakcyjności Gminy Lidzbark Warmiński. Mamy nadzieję, że po jego renowacji przyciągnie on wielu turystów do wsi Kochanówka. Jest to jedyny taki pomnik na terenie całej Gminy Lidzbark Warmiński.

Kartka z kalendarza

Prognoza pogody
Pogoda - Lidzbark Warmiński
Znajdź nas na facebooku!
Znajdź nas na facebooku!
Pogoń za Kopernikiem
Pogoń za Kopernikiem
mapa gminy
mapa interaktywna
atlas
WMIR
Karta Dużej Rodziny
karta
KDR
Czad – cichy zabójca
Czad – cichy zabójca