ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński
informacja wpłaty

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Runowie od kilku lat aktywnie działa w programie eTwinning. Program ten gromadzi szkoły i przedszkola z całej Europy i nie tylko. Społeczność szkolna współpracuje między sobą za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli. Program zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli ze 160 tysięcy szkół, którzy łącznie pracują przy ponad 50 tysiącach różnorodnych projektów rocznie. Szkoła w Runowie przeprowadzając projekty i spełniając wymagające kryteria programu otrzymała za swoją pracę odznakę “Szkoła eTwinning”.

Nauczycielka przedszkola Pani Grażyna Skowronek wprowadza do swojej codziennej pracy z dziećmi nowe formy i metody pracy wypracowane za pomocą programu eTwinning. Dwa lata temu uczestniczyła w międzynarodowej konferencji szkoleniowej w Kownie na Litwie. W dniach 16 i 17 listopada 2018 roku nastąpiła rewizyta i szkoła w Runowie gościła dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kownie i czworo nauczycieli.

Piątek 16 listopada upłynął pod znakiem intensywnego ćwiczenia różnych sposobów kodowania na macie. Do kodowania wraz z przedszkolakami włączyli się litewscy goście. Stosowana metoda była dla nich nowością. Następie goście zwiedzili szkołę podczas prowadzonych lekcji, obserwując inne fazy programowania i kodowania.

Oprócz uroczystego spotkania w świetlicy w Runowie, litewscy goście zwiedzili również w sobotę miasto Lidzbark Warmiński oraz skorzystali z oferty „Term Warmińskich”.

Print Friendly, PDF & Email
Kartka z kalendarza

mapa interaktywna
Sieć drogowa

atlas

Współpraca zagraniczna

WMIR

krajowa mapa zagrozen