ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński

13 maja w Lidzbarku Warmińskim odbył się I Lidzbarski Wyścig Szosowy. To wspaniała inicjatywa Stowarzyszenia Rowerowy Lidzbark. Pomysłodawcą i głównym organizatorem był Pan Paweł Baranowski. Impreza odbyła się przy wsparciu Gminy Lidzbark Warmiński, Starostwa Powiatowego oraz Gminy miejskiej Lidzbark Warmiński.

Na starcie stanęło 124 uczestników, a trasa liczyła ok 120 km i przebiegała przez gminę wiejską Lidzbark Warmiński. (Start: Termy Warmiński, dalej Łabno – Jarandowo – Suryty – Blanki – Kłębowo  6 okrążeń, meta: Termy Warmińskie).  O bezpieczeństwo na drodze dbali m.in. pracownicy Urzędu Gminy, którzy zabezpieczali każdy trasę wyścigu. Podczas imprezy odbyła się licytacja. Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Pan Fabian Andrukajtis nie tylko wziął czynny udział w tej akcji, ale i przekazał na ten cel swoją koszulkę, która została zlicytowana i zasiliła konto Stowarzyszenia Rowerowy Lidzbark. Impreza przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze. Za rok z pewnością również nie zabraknie udziału Gminy Lidzbark Warmiński w  tym wydarzeniu.

image_print
Kartka z kalendarza

mapa interaktywna
Sieć drogowa

atlas

Współpraca zagraniczna

WMIR

krajowa mapa zagrozen