ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński

Gmina Lidzbark Warmiński pozyskała grant w wysokości 75 000 zł jako dotację z Ministerstwa Cyfryzacji na zakup sprzętu komputerowego dla uczniów i nauczycieli w ramach kolejnej odsłony projektu „Zdalna Szkoła +”.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanej zakażeniami koronawirusem. Realizatorem projektu jest Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC). Projekt „Zdalna szkoła+” jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020.

To jest kolejna transza pieniędzy, które można przeznaczyć na wsparcie edukacji na odległość. Za otrzymane środki zostaną zakupione laptopy wraz z oprogramowaniem na potrzeby zdalnego nauczania, które umożliwią dzieciom i nauczycielom realizację podstawy programowej w warunkach domowych. Sprzęt zostanie przekazany do gminnych szkół.

Szczegółowe informacje na stronie: https://cppc.gov.pl/zdalna-szkola-2

Print Friendly, PDF & Email
Kartka z kalendarza

mapa interaktywna
Sieć drogowa

atlas

Współpraca zagraniczna

WMIR

krajowa mapa zagrozen