ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński

          Jubileusz 25-lecia Kapeli Ludowej ,,Rogóżanie’’.W sobotę 18 sierpnia w miejscowości Rogóż Kapela Ludowa ,,Rogóżanie’’ obchodziła 25-lecie jej powstania.Licznie przybyli goście obdarowali Kapelę  wspaniałymi prezentami , pięknymi kwiatami i gratulacjami. Powinszowania złożył Wójt Gminy Fabian Andrukajtis  i wielu  innych szacownych gości tj. Starosta Lidzbarski Jan Harhaj, Wójt Gminy Kiwity Wiesław Tkaczuk. Swoją obecnością zaszczycił Jubilatów również Poseł na Sejm RP Pan Jacek Protas.Kapela Ludowa ,,Rogóżanie’’ uczestniczy w różnego rodzaju festynach, dożynkach gminnych i powiatowych oraz w targach rolniczych. Bierze udział w konkursach, przeglądach wojewódzkich oraz ogólnokrajowych zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Dodatkowo reprezentuje region warmiński na przeglądach międzynarodowych, m.in.w Szwecji, Niemczech              i Holandii.Uczestnicy spotkania zostali ugoszczeni poczęstunkiem, który uświetnili ludowym śpiewem sami Jubilaci.To był wspaniały i wyjątkowy wieczór spędzony w bardzo serdecznej atmosferze.Życzymy kolejnych Jubileuszy  wielu sukcesów oraz spełnienia marzeń osobistych.

image_print
Kartka z kalendarza

mapa interaktywna
Sieć drogowa

atlas

Współpraca zagraniczna

WMIR

krajowa mapa zagrozen