ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński

           W niedzielę 08 lipca w Miłogórzu odbył się II Gminny Festiwal  Kulinarny pod nazwą,, Kuchnia Staropolska”. Organizatorami imprezy była Gmina Lidzbark Warmiński oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pilniku. Osoby współpracujące z ,,Fundacją ARCHE” przygotowały stoiska animacyjne dla dzieci.  O godz.  13:00 Wójt  Gminy  Fabian  Andrukajtis rozpoczął

festiwal  i przywitał  serdecznie wszystkich zebranych gości.  Była to też  doskonała okazja  do oddania  do użytkowania nowo wybudowanej sceny plenerowej w Miłogórzu. Jej budowa była możliwa dzięki uzyskanemu dofinansowaniu ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 Do konkursu kulinarnego na najlepsze danie kuchni staropolskiej przystąpiły trzy drużyny. Przy ocenie dania konkursowego Komisja Konkursowa kierowała się smakiem potrawy, szczególnymi elementami dekoracyjnymi , estetyką, oryginalnością i  pomysłowością.

Komisja Konkursowa w pięcioosobowym składzie, przyznała nagrody za zajęcie:

I miejsca – Pani Joanna Gorajczyk i Pani Małgorzata Mroczkowska

II miejsca –Pani  Lucyna Biedulska i Pani Maja Marcinkiewicz

 III miejsca- Pani Jadwiga  Hodowiec

       Swoja obecnością uroczystość zaszczycili Starosta Lidzbarski Jan Harhaj, Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski, członek zarządu Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej Marek Kuźniewski, radni  i sołtysi  gminni.Liczni zebrani uczestnicy imprezy dopingowali kucharzy. Atmosfera była wspaniała.  W czasie trwania festiwalu goście mogli liczyć na wiele  atrakcji .Wystąpiły zespoły działające na terenie naszej gminy: zespoły ludowe ,,Furman”, i ,, Rogóżanie”, zespół ,,Contra Band’a”,  ale też  soliści indywidualni tj. Aleksandra Liman, Ala Aramowicz, Aleksandra Sołkiewicz, Judyta Andrukajtis, Oliwia Sosnowska, Gabriela Karolczak. Festiwal zakończył się zabawą taneczną w rytmie muzyki,, Disco Polo”. Gościem specjalnym był zespół ,,Atut”.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia.

Kartka z kalendarza

300+

mapa interaktywna
Sieć drogowa

atlas

Współpraca zagraniczna

WMIR

krajowa mapa zagrozen