Czad – cichy zabójca
Czad – cichy zabójca
Znajdź nas na facebooku!
Znajdź nas na facebooku!
Licznik odwiedzin
 • 233677Odsłon razem:
 • 55Odsłon dzisiaj:
 • 1Aktualnie na stronie:

„Zioło daje moc” – tym hasłem przywitał zebranych zespół Czerwony Tulipan na II Festiwalu Ziół, który odbył się w niedzielę, w zielarskiej wsi Blanki. Jest to kolejna impreza prężnie działającego Stowarzyszenia „Babki Zielarki” i bardzo aktywnej pani sołtys wsi –  Lucji Kuczyńskiej.

O niezwykłej mocy ziół przekonywały wszystkich panie ze Stowarzyszenia „Babki Zielarki”. Podczas Festiwalu można było skosztować nalewki i syropy z miejscowych ziół i owoców, ciasteczka z kwiatami oraz zupę z pokrzyw.

Festyn ten nie odbyłby się gdyby nie wsparcie finansowe samorządu województwa warmińsko-mazurskiego. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu można było zobaczyć na scenie tak wspaniały zespół, jakim jest „Czerwony Tulipan”.

Odbyły się także konkursy z nagrodami: konkurs na najładniejszy bukiet z polnych kwiatów, ziołowa micha, ziołowe lekarstwo i ziołowa nalewka. W składzie jury znaleźli się Starosta Lidzbarski – Pan Jan Harhaj, Wójt Gminy Lidzbark Warmiński – Pan Fabian Andrukajtis oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kraszewie – Pani Beata Domarecka. Zostały przyznane nagrody:

Najładniejszy bukiet:

 1. p. Agnieszka Mikulska
 2. p. Marta Damszel
 3. p. Kamila Stolarska

Ziołowa micha:

 1. p. Kamila Stolarska
 2. p. Małgorzata Frost

Ziołowe lekarstwo:

 1. p. Jolanta Wiącek
 2. p. Katarzyna Łukaszczyk

Ziołowa nalewka:

 1. p. Lucja Kuczyńska
 2. p. Joanna Ciechowska
 3. p. Katarzyna Łukaszczyk

 

Nie zabrakło też występów artystycznych. Gościem specjalnym był zespół „Czerwony Tulipan”. Na scenie mogliśmy podziwiać dzieci z Zespołu Tańca Ludowego „Perła Warmii” z Lidzbarskiego Domu Kultury, zespoły z Gminnego Ośrodka Kultury: Bel Canto i Contra Banda, jak również zespół Kalina z Rogóża. Ponadto wystąpili: Jan Bachar z zespołem oraz zespół Czesław Band.

Festiwal Ziół zakończył się zabawą taneczną, na której przygrywał zespół „Sajkowscy” z Kochanówki.

 

Kartka z kalendarza

Prognoza pogody
Pogoda - Lidzbark Warmiński
Pogoń za Kopernikiem
Pogoń za Kopernikiem
mapa interaktywna
atlas
WMIR
Karta Dużej Rodziny
karta
KDR