Licznik odwiedzin
 • 220872Odsłon razem:
 • 167Odsłon dzisiaj:
 • 0Aktualnie na stronie:

W Lidzbarku Warmińskim odbył się I Bieg im. Mikołaja Kopernika. Wystartowało w nim ok. 400 zawodników z całej Polski. Biegacze mieli do pokonania dwie pętle po 5 km, z pomiarem międzyczasu. Wystartowali niemal spod Wysokiej Bramy (ze skrzyżowania przy ul. Powstańców Warszawy). Wśród gości specjalnych biegu byli m.im. medalista olimpijski Paweł Skrzecz, mistrz świata w zapasach Andrzej Supron, Marian Woronin, czyli najszybszy biały człowiek i Norbert Nowicki, pilot kadry narodowej Aeroklubu Polskiego. Sportowcy wręczali medale wszystkim kończącym bieg.

Wśród startujących znalazł się także pięściarz Norbert „Noras” Dąbrowski. Ciekawym biegaczem była Tunia. Suczka uczestniczy w biegach w całej Polsce wraz ze swoim panem i gdzie tylko się da promuje ideę „nie kupuj, adoptuj”.

Ostatni na mecie pojawił się Edmund Pałasz, jeden z najwybitniejszych biegaczy świata. Choć pokonanie 10 km trasy zajęło mu 1,5 godziny, trzeba dodać, że pokonał je chodząc (biegnąc) o kulach. Swoją postawą pokazał prawdziwą ideę sportu i najprawdziwszą walkę z przeciwnościami. Pan Edmund startował w kategorii M70.

Źródło: gazeta lidzbarska   
Więcej:  http://lidzbarkwarminski.wm.pl/435526,Biegli-za-Mikolajem-Kopernikiem.html#ixzz4g6sxDC7k

Warto dodać, że Gmina Lidzbark Warmiński była partnerem imprezy, a bieg im. Mikołaja Kopernika na stałe wpisuje się w kalendarz imprez Lidzbarka Warmińskiego.

Fotorelacja z biegu poniżej

 

Kartka z kalendarza

Prognoza pogody
Pogoda - Lidzbark Warmiński
Znajdź nas na facebooku!
Znajdź nas na facebooku!
Pogoń za Kopernikiem
Pogoń za Kopernikiem
Wydarzenia
 1. Pomóż swojemu sołtysowi zdobyć tytuł SUPER SOŁTYSA!

  Styczeń 29 @ 07:30 - Marzec 9 @ 23:30
 2. Konkurs Estetyczna Wieś 2018

  Luty 9 @ 08:00 - Marzec 16 @ 15:00
 3. III Gminny Dzień Kobiet

  Marzec 9 @ 18:00 - 23:00
 4. Jarmark Wielkanocny 2018

  Marzec 25 @ 12:00 - 20:00
Najnowsze wpisy
mapa interaktywna
atlas
WMIR
Karta Dużej Rodziny
karta
KDR
Czad – cichy zabójca
Czad – cichy zabójca