ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński

W Lidzbarku Warmińskim odbył się I Bieg im. Mikołaja Kopernika. Wystartowało w nim ok. 400 zawodników z całej Polski. Biegacze mieli do pokonania dwie pętle po 5 km, z pomiarem międzyczasu. Wystartowali niemal spod Wysokiej Bramy (ze skrzyżowania przy ul. Powstańców Warszawy). Wśród gości specjalnych biegu byli m.im. medalista olimpijski Paweł Skrzecz, mistrz świata w zapasach Andrzej Supron, Marian Woronin, czyli najszybszy biały człowiek i Norbert Nowicki, pilot kadry narodowej Aeroklubu Polskiego. Sportowcy wręczali medale wszystkim kończącym bieg.

Wśród startujących znalazł się także pięściarz Norbert „Noras” Dąbrowski. Ciekawym biegaczem była Tunia. Suczka uczestniczy w biegach w całej Polsce wraz ze swoim panem i gdzie tylko się da promuje ideę „nie kupuj, adoptuj”.

Ostatni na mecie pojawił się Edmund Pałasz, jeden z najwybitniejszych biegaczy świata. Choć pokonanie 10 km trasy zajęło mu 1,5 godziny, trzeba dodać, że pokonał je chodząc (biegnąc) o kulach. Swoją postawą pokazał prawdziwą ideę sportu i najprawdziwszą walkę z przeciwnościami. Pan Edmund startował w kategorii M70.

Źródło: gazeta lidzbarska   
Więcej:  http://lidzbarkwarminski.wm.pl/435526,Biegli-za-Mikolajem-Kopernikiem.html#ixzz4g6sxDC7k

Warto dodać, że Gmina Lidzbark Warmiński była partnerem imprezy, a bieg im. Mikołaja Kopernika na stałe wpisuje się w kalendarz imprez Lidzbarka Warmińskiego.

Fotorelacja z biegu poniżej

 

Kartka z kalendarza

Prognoza pogody
Pogoda - Lidzbark Warmiński
300+

mapa interaktywna
Sieć drogowa

atlas

Współpraca zagraniczna

WMIR

krajowa mapa zagrozen