Urząd Gminy w Lidzbarku Warmińskim informuje, iż upłynął termin płatności I i II raty za zobowiązania podatkowe, tj.:

  • I rata za 2017 r. płatna do 15.03.2017 r.,
  • II rata za 2017 r. płatna do 15.05.2017 r.

Na nieopłacone w terminie raty zostaną wystawione upomnienia. Koszty upomnienia w wysokości 11,60 zł zostaną pobrane w pierwszej kolejności z wpłaty regulującej zobowiązanie podatkowe.

SZANOWNI MIESZKAŃCY

GMINY WIEJSKIEJ LIDZBARK WARMIŃSKI

Informujemy, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego- Program Rodzina 500+ na kolejny okres zasiłkowy, trwający od 01 października 2017 r. do 30 września 2018 r. można składać w tutejszym organie od dnia 01 sierpnia 2017 r.

Okres, na jaki zostało przyznane świadczenie wychowawcze wskazany jest w doręczonych Państwu decyzjach administracyjnych. Mieszkańcy, którzy nie posiadają prawa do świadczenia wychowawczego mogą wnioskować o nie na bieżąco.

Informacja telefoniczna nt. realizowanego programu „Rodzina 500 plus” w Urzędzie Gminy w Lidzbarku Warmińskim pod numerem telefonu: 89 767 32 74 wew. 21, 22, 23 (Referat Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych).

W Lidzbarku Warmińskim odbył się I Bieg im. Mikołaja Kopernika. Wystartowało w nim ok. 400 zawodników z całej Polski. Biegacze mieli do pokonania dwie pętle po 5 km, z pomiarem międzyczasu. Wystartowali niemal spod Wysokiej Bramy (ze skrzyżowania przy ul. Powstańców Warszawy). Wśród gości specjalnych biegu byli m.im. medalista olimpijski Paweł Skrzecz, mistrz świata w zapasach Andrzej Supron, Marian Woronin, czyli najszybszy biały człowiek i Norbert Nowicki, pilot kadry narodowej Aeroklubu Polskiego. Sportowcy wręczali medale wszystkim kończącym bieg.

Wśród startujących znalazł się także pięściarz Norbert „Noras” Dąbrowski. Ciekawym biegaczem była Tunia. Suczka uczestniczy w biegach w całej Polsce wraz ze swoim panem i gdzie tylko się da promuje ideę „nie kupuj, adoptuj”.

Ostatni na mecie pojawił się Edmund Pałasz, jeden z najwybitniejszych biegaczy świata. Choć pokonanie 10 km trasy zajęło mu 1,5 godziny, trzeba dodać, że pokonał je chodząc (biegnąc) o kulach. Swoją postawą pokazał prawdziwą ideę sportu i najprawdziwszą walkę z przeciwnościami. Pan Edmund startował w kategorii M70.

Źródło: gazeta lidzbarska   
Więcej:  http://lidzbarkwarminski.wm.pl/435526,Biegli-za-Mikolajem-Kopernikiem.html#ixzz4g6sxDC7k

Warto dodać, że Gmina Lidzbark Warmiński była partnerem imprezy, a bieg im. Mikołaja Kopernika na stałe wpisuje się w kalendarz imprez Lidzbarka Warmińskiego.

Fotorelacja z biegu poniżej

 

Kartka z kalendarza

Prognoza pogody
Pogoda - Lidzbark Warmiński
mapa gminy
mapa interaktywna
atlas
WMIR
Licznik odwiedzin
  • 158545Odsłon razem:
  • 77Odsłon dzisiaj:
  • 3Aktualnie na stronie: