ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński

27 maja mieliśmy okazję świętować Gminny Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W tym roku również odbył się w ramach XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem „Rodzina-Dom-Ojczyzna”.  W imieniu nieobecnego Wójta Gminy Lidzbark Warmiński Pana Fabiana Andrukajtisa, życzenia wszystkim dzieciom z okazji ich święta złożył Zastępca Wójta – Pan Tomasz Kołodziejczyk.  W swoim przemówieniu podkreślił ważną rolę dziecka w życiu dorosłych i życzył wszystkim udanej zabawy. Organizatorami tego wydarzenia był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pilniku, Gminna Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych, Fundacja ARCHE, oraz Urząd Gminy Lidzbark Warmiński.

Dzięki sprzyjającej pogodzie impreza mogła odbyć się na świeżym powietrzu, na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury i Spotu w Pilniku, gdzie zaplanowano mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Prócz występów artystycznych dzieci z GOKiSu, na scenie zaprezentowali się uczniowie szkół z terenu Gminy Lidzbark Warmiński oraz wszyscy chętni artyści. Organizatorzy przygotowali dzieciom wiele atrakcji, m.in. malowanie twarzy, robienie zwierząt z balonów, konkursy z nagrodami i wspólne zabawy. Dodatkową atrakcją były przejażdżki na motorze wraz z motocyklistami Warmińskiego Auto–Moto Klubu. Wielkim zainteresowaniem cieszył się też sprzęt strażacki zaprezentowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Rogóżu i strzelanie z karabinu dzięki uprzejmości  Koła Strzeleckiego LOK w Lidzbarku Warmińskim.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i zapraszamy już w najbliższą niedzielę 3 czerwca do sołectwa Babiak na Zawody Konne w Skokach przez Przeszkody.

 

image_print
Kartka z kalendarza

mapa interaktywna
Sieć drogowa

atlas

Współpraca zagraniczna

WMIR

krajowa mapa zagrozen