ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński
informacja wpłaty

kocham_piosenki_logoW dniu 18 marca 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Pilniku odbyła się kolejna edycja konkursu wokalnego „Kocham Śpiewać Polskie Piosenki”, którego głównym organizatorem jest Lokalna Grupa Działania „Warmiński Zakątek”. Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności wokalnych dzieci i młodzieży, wypromowanie „Młodych talentów” oraz popularyzacja polskich piosenek.

Konkurs prowadzili Natalia Słońska i Michał Górski uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Bpa gen. broni Tadeusza Płoskiego w Kłębowie.
W eliminacjach gminnych swoje umiejętności wokalne zaprezentowało 24 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Lidzbark Warmiński. Uczestnicy podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe: klasy I- III, klasy IV – VI i gimnazja. Jury brało pod uwagę: dobór repertuaru odpowiedni do wieku, możliwości wokalne dzieci, muzykalność, interpretację treści piosenki oraz ogólny wyraz artystyczny. Komisja oceniająca młodych śpiewaków miała trudny orzech do zgryzienia. W kategorii gimnazjaliści podjęto decyzje o dogrywce, która dopiero wyłoniła zwycięzcę.

Klasyfikacja przedstawia się następująco:
W kategorii wiekowej I-III:

I miejsce – Joanna Willecka
II miejsce – Julia Olejnik
III miejsce – Daria Werbicka

W kategorii wiekowej IV – VI:

I miejsce – Anita Szczepańska
II miejsce – Wiktoria Rudzicz
III miejsce – Oliwia Sosnowska

W kategorii gimnazjaliści:

I miejsce – Aleksandra Kimbar
II miejsce – Katarzyna Mika
III miejsce – Gabriela Karolczak

Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi upominkami. Nagrody dla laureatów ufundowała LGD „Warmiński Zakątek” oraz Gmina Lidzbark Warmiński. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia w dalszym etapie muzycznego konkursu, który odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia 2015 r. w Dobrym Mieście. Przypominamy iż, nagrodą główną w konkursie dla każdej kategorii wiekowej jest udział laureata w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Piosenkobranie” 23 czerwca 2015 r. w Opolu.

 

Print Friendly, PDF & Email
Kartka z kalendarza

mapa interaktywna
Sieć drogowa

atlas

Współpraca zagraniczna

WMIR

krajowa mapa zagrozen