ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński

Konkurs wokalny „Kocham śpiewać polskie piosenki” organizowany jest już po raz VI. Głównym organizatorem jest Lokalna Grupa Działania „Warmiński Zakątek”. Nagrodą główną jest udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Piosenkobranie w Opolu. Na etapie gminnym, który odbył się 16 kwietnia 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Pilniku swój talent wokalny zaprezentowało 12 uczestników.

Jury w składzie: Paweł Adamejtis, Andrzej Mierzejewski oraz Gabriela Karolczak oceniało dobór repertuaru odpowiedni do wieku, możliwości wokalne dzieci, muzykalność, interpretację treści piosenki oraz ogólny wyraz artystyczny.

Komisja wyłoniła zwycięzców:

w kategorii wiekowej I-III:

I miejsce – Ksenia Szumna 
II miejsce – Alicja Aramowicz
III miejsce – Aleksandra Talara

w kategorii wiekowej IV – VI:

I miejsce – Joanna Willecka
II miejsce ex aequo Judyta Andrukajtis i Aleksandra Liman
III miejsce – Anna Ślęzak

w kategorii VII – VIII i gimnazjum:

I miejsce – Małgorzata Nowak 

Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami, które ufundowała LGD „Warmiński Zakątek” oraz Gmina Lidzbark Warmiński. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia w dalszym etapie muzycznego konkursu, który odbędzie się w dniach 13-15 maja 2019 r. w Dobrym Mieście.

image_print
Kartka z kalendarza

mapa interaktywna
Sieć drogowa

atlas

Współpraca zagraniczna

WMIR

krajowa mapa zagrozen