W dniu 25 listopada br. Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis wraz z Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Kraszewie Beatą Domarecką uczestniczyli w gali podsumowującej działania profilaktyczne pn. “Profilaktyka Smyka” w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Przypomnijmy, że rok wcześniej gmina wiejska Lidzbark Warmiński z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim włączyła się w akcję mającą na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci. W ramach programu opracowano kompleksową bazę dydaktyczną do prowadzenia spotkań z uczniami klas I-III, w której zawarto scenariusze zajęć opracowane przez pedagogów, karty pracy uczniów, zestaw kolorowanek, pieczątkę, dyplomy dla dzieci, piosenkę profilaktyczną oraz książkę edukacyjną. Materiały edukacyjne o przygodach niesfornej Poli trafiły do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy. Program profilaktyczny był strzałem w dziesiątkę. Dzieci poprzez zabawę chętniej poznawały zasady bezpieczeństwa m.in. w ruchu drogowym, w internecie czy na podwórku, co w przyszłości może je uchronić od wielu zagrożeń oraz nauczyć postępowania w różnych sytuacjach życiowych.

Przygody Poli trafiły do szkół w całym województwie. Program miał bardzo pozytywny oddźwięk i zaczął rozwijać się na szerszą skalę. Każdą z bajek można już nie tylko przeczytać i zobaczyć na kartach książeczki, ale również usłyszeć ponieważ przygody rezolutnej dziewczynki trafiły także na ekrany i do głośników, za sprawą policjantów, którzy przeczytali je dzieciom i przygotowali nagrania.

Print Friendly, PDF & Email