W dniu 23 marca 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Pilniku przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem “Młodzież zapobiega pożarom”. W tegorocznej edycji wzięło udział 15 uczniów ze szkół funkcjonujących na terenie gminy Lidzbark Warmiński. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych tj. I grupa: klasy I – IV, oraz II grupa: klasy V – VIII.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim mł. kpt. Piotr Wołejko. W skład komisji weszli również Zastępca Wójta Tomasz Kołodziejczyk oraz Prezes Związku Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Lidzbarku Warmińskim Damian Kardymowicz.

Konkurs przeprowadzony został w formie testu. Oczywiście, jak co roku nie obyło się bez dogrywki. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy z dziedziny pożarnictwa.

Zwycięzcami zostali:
Kategoria I:
I miejsce – Igor Skonieczny SP Rogóż
II miejsce – Hanna Rutkowska SP Rogóż
III miejsce – Szymon Szram SP Runowo

Kategoria II:
I miejsce – Bartosz Łobaty SP Rogóż
II miejsce – Wojciech Gorajczyk SP Kraszewo
III miejsce – Zuzanna Żydonik SP Runowo

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się 12 kwietnia o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Lidzbarku Warmińskim. Kwalifikacje do etapu powiatowego Turnieju uzyskują dwa pierwsze miejsca z każdej grupy wiekowej.

Print Friendly, PDF & Email