W dniu 27 marca 2023 r. w Gminnym Centrum Kultury w Pilniku przeprowadzono eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem “Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej i szeroko rozumianego ratownictwa.

W tegorocznej edycji wzięło udział 14 uczniów ze szkół funkcjonujących na terenie gminy Lidzbark Warmiński. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych tj. I grupa: klasy I – IV, oraz II grupa: klasy V – VIII.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim kpt. Damian Stankiewicz Zastępca Dowódcy JRG. W skład komisji weszli również Zastępca Wójta Tomasz Kołodziejczyk oraz Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych Paweł Straszyński.

Zwycięzcami zostali:

Kategoria I:
I miejsce – Hanna Pawlak SP Kraszewo
II miejsce – Oskar Talara SP Kraszewo
III miejsce – Julia Ostap SP Rogóż

Kategoria II:
I miejsce – Wojciech Gorajczyk SP Kraszewo
II miejsce – Jakub Najmowicz SP Kraszewo
III miejsce – Szymon Zapaśnik SP Runowo

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez Gminę Lidzbark Warmiński. Do etapu powiatowego kwalifikują się dwa pierwsze miejsca z każdej grupy wiekowej. Laureatom turnieju, a zarazem uczniom Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Kraszewie życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się 12 kwietnia o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Lidzbarku Warmińskim.

Print Friendly, PDF & Email