ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński

27 marca 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Pilniku odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W tegorocznej edycji wzięło udział 17 uczniów szkół z terenu gminy Lidzbark Warmiński. Konkurs odbywał się w II kategoriach wiekowych: I grupa: klasy I-VI oraz II grupa: klasy VII – VIII i III klasa gimnazjum. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim  mł. kpt. Przemysław Łatacz.

Konkurs przeprowadzony został w formie testu. Oczywiście, jak co roku nie obyło się bez dogrywki. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy z dziedziny pożarnictwa.

Zwycięzcami zostali:

Grupa wiekowa I

I miejsce – Bartosz Łobaty – SP Rogóż
II miejsce – Anna Ślęzak – SP Rogóż
III miejsce – Bartosz Zych – SP Rogóż 

Grupa wiekowa II

I miejsce – Jakub Poletyło – SP Kraszewo
II miejsce – Roksana Jarosz – SP Runowo
III miejsce – Karolina Kołodziejska – SP Runow

Na zakończenie Zastępca Wójta Gminy Tomasz Kołodziejczyk wraz z przedstawicielem KP PSP Przemysławem Łataczem złożyli gratulacje wszystkim uczestnikom konkursu, podziękowali opiekunom za przygotowanie młodzieży do turnieju, oraz wręczyli nagrody i upominki uczestnikom konkursu życząc zwycięzcom powodzenia w etapie powiatowym. Odbędzie się on 5 kwietnia o godz. 10.00 w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim. Kwalifikacje do tej fazy Turnieju uzyskują dwa pierwsze miejsca z każdej grupy wiekowej.

Print Friendly, PDF & Email
Kartka z kalendarza

mapa interaktywna
Sieć drogowa

atlas

Współpraca zagraniczna

WMIR

krajowa mapa zagrozen