ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński

eduW ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007 – 2013, działanie 9.5 – Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich, zrealizowano od 01.09.2010 r. do 28.02.2011 r. projekt pod nazwą „Edukacja Naszą Szansą. Dofinansowanie wyniosło 49 999,00 zł. Głównym celem projektu było uzyskanie nowych kwalifikacji przez 35 kobiet z terenu wsi Rogóż i jej okolic poprzez nabycie niezbędnych umiejętności i wiedzy do rozpoczęcia działalności gastronomicznej.

Od września 2010 do lutego 2011 roku, w 3 grupach 10-osobowych przeprowadzono pod okiem wykwalifikowanego instruktora kurs kuchni warmińskiej. Uczestnicy projektu
mogli nauczyć się przygotowywania tradycyjnych potraw warmińskich, np. potraw mięsnych, drożdżowych, ciast, pierogów itp.

Od października 2010 – stycznia 2011, w 2 grupach 15-osobowych przeprowadzono kurs obsługi konsument. Celem kursu było podniesienie poziomu wiedzy uczestniczek projektu w zakresie podawania potraw, nakrywania i dekoracji stołu. Połączenie elementarnej wiedzy o zdrowym żywieniu z estetyką i przyjemnością spożywania potraw. Przekazanie wiedzy uczestniczkom na temat serwowania potraw, etykiety podejmowania gości, wartości odżywczej produktów spożywczych, konstruowania menu, sporządzania potraw dla ludzi w różnych grupach wiekowych.

zdjęcia

Kartka z kalendarza

300+

mapa interaktywna
Sieć drogowa

atlas

Współpraca zagraniczna

WMIR

krajowa mapa zagrozen