ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński

W niedzielę 2 września w miejscowości Pilnik odbyły się  Dożynki Gminne.

Głównym organizatorem była Gmina Lidzbark Warmiński przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Sołectwa Pilnik.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Wiejskiej w Lidzbarku Warmińskim. Dziękczynną Mszę Świętą celebrował Ksiądz Dziekan Jerzy Rożentalski. Następnie korowodem dożynkowym prowadzonym przez Reprezentacyjną Orkiestrę Dętą Gminy Lidzbark Warmiński, wszyscy zgromadzeni udali się na uroczyste obchody Święta Plonów.Wójt Gminy Fabian Andrukajtis wraz ze Starostami Dożynek Katarzyną i Pawłem Legięć

rozpoczął Dożynki przyjmując z ich rąk  symboliczny bochen chleba, wypieczonego z tegorocznych zbiorów zbóż i podzielił go pomiędzy wszystkich zebranych. Następnie podziękował w imieniu całej gminnej społeczności wszystkim rolnikom za całoroczny trud ciężkiej pracy. Życzył zawsze udanych plonów, wytrwałości i satysfakcji . Zachęcał do korzystania z nowych możliwości i szans.Rolników zaszczycili swoja obecnością  parlamentarzyści, samorządowcy, służby mundurowe jak również kierownicy współpracujących jednostek administracyjnych. W swoich wystąpieniach szczególne życzenia i słowa uznania kierowane były do rolników , dzięki którym obchodziliśmy to wspaniałe święto.Nie mogło zabraknąć występów artystów . Dla gości zaśpiewał Paweł Adamejtis,  który występował w programie ,,Mam Talent’’, Zespół Bel Canto, Kapela Ludowa Rogóżanie, Kapela Ludowa Furman, Zespół Czesław Band, Zespół Contra Band’a, Zespół Cortez, zatańczył Zespół Perła Warmii, czarował iluzjonista Bartosz Szubert, a gwiazdą wieczoru był Zespół Róże Europy. Na stoiskach gastronomicznych prezentowane były lokalne wyroby , między innymi przepyszny chleb ze smalcem i ogórek kiszony. Impreza obfitowała w różnorakie zabawy i  atrakcje dla dzieci, dmuchany plac zabaw, wielkie bańki mydlane, malowanie buzi oraz konkursy, w tym, na ,,Najładniejsze Stoisko Wystawiennicze’’ i ,,Najładniejszy wieniec Dożynkowy’’ w obydwu konkurencjach zwyciężyło Stowarzyszenie Kraszewo,, Wieś Naszych Marzeń’’. Został również rozstrzygnięty Konkurs ,,Estetyczna Wieś 2018’’, której laureatem zostały egzekwo, miejscowość Świętnik i miejscowość Kraszewo. Konkurs ,,Estetyczna Zagroda’’ wygrał Pan Sebastian Baraniak z miejscowości  Sarnowo.

Festyn zakończyła zabawa taneczna z Zespołem Starius Band.

image_print
Kartka z kalendarza

mapa interaktywna
Sieć drogowa

atlas

Współpraca zagraniczna

WMIR

krajowa mapa zagrozen