Czad – cichy zabójca
Czad – cichy zabójca
Znajdź nas na facebooku!
Znajdź nas na facebooku!
Licznik odwiedzin
  • 234201Odsłon razem:
  • 35Odsłon dzisiaj:
  • 5Aktualnie na stronie:

Biskup Polowy Wojska Polskiego gen. dyw. prof. dr hab. Tadeusz Płoski, który zginął w katastrofie smoleńskiej, pochodził z małej wioski na terenie Gminy Lidzbark Warmiński o nazwie Medyny. Wieś leży ok. 4 km od Lidzbarka Warmińskiego. Biskup uczęszczał do szkoły podstawowej w pobliskim Kłębowie. Szkoła w roku 2011 oficjalnie przyjęła go na swojego patrona. Przed placówką postawiono rzeźbę biskupa generała broni, wykonaną z drzewa lipowego, o wysokości 190 cm.

T.Płoski

Kartka z kalendarza

Prognoza pogody
Pogoda - Lidzbark Warmiński
Pogoń za Kopernikiem
Pogoń za Kopernikiem
mapa interaktywna
atlas
WMIR
Karta Dużej Rodziny
karta
KDR