ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński

W piątek 15.06.2018r Wójt Gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis uczestniczył w podpisaniu porozumienia w sprawie stworzenia trasy rowerowej o charakterze trekkingowym, określonej pod nazwą „Warmińska Łynostrada”.

Z założenia projektu, trasa przebiegać będzie na istniejących już szlakach rowerowych i turystycznych z Olsztyna przez Dywity i Dobre Miasto do Lidzbarka Warmińskiego. Wytyczony przez projekt szlak będzie trzymać się postaci Mikołaja Kopernika, kajaków, szlaków Green Velo i Lokalnej Grupy Działania „Warmiński Zakątek”, sieci miast Cittaslow.

Wykorzystana zostanie też czynna linia kolejowa, która jest znanym i popularnym rozwiązaniem wśród rowerzystów. 60 kilometrowa trasa, wzdłuż rzeki Łyny, będzie oferować turystom bardzo przyjemny oraz bezpieczny przejazd z punktami widokowymi w bliskiej odległości od miast.

Pomysłodawcami stworzenia „Warmińskiej Łynostrady – trekkingowej trasy rowerowej nad rzeką Łyną” są: Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich „Wizja Lokalna”, Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „Młyn”, oddział warmińsko-mazurski PTTK w Olsztynie, przy współpracy z samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Dyrekcją Dróg Wojewódzkich.

Kartka z kalendarza

300+

mapa interaktywna
Sieć drogowa

atlas

Współpraca zagraniczna

WMIR

krajowa mapa zagrozen