ul. Krasickiego 1, 11-100 Lidzbark Warmiński

Uroczystość rozpoczęto mszą świętą w Kościele Parafialnym pw. św. Elżbiety w Kraszewie, którą celebrował ksiądz proboszcz Janusz Oleszkiewicz. Po nabożeństwie odbyła się część artystyczna, montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez panią Annę Kozak i uczniów klasy V i III klasy gimnazjum. Młodzież przybliżyła wszystkim zgromadzonym postać wielkiego patrioty – św. Jana Pawła II. Prezentacja najważniejszych wydarzeń z życia Karola Wojtyły przeplatana była ulubionymi piosenkami tego wybitnego Polaka oraz recytacją wierszy w wykonaniu uczniów klasy IV, którzy brali udział w VI przeglądzie poezji papieskiej „Warmińskim Konkursie Recytatorskim Poezji Warmińskiej”.

Po uroczystościach w kościele wystartowała „Sztafeta dla Niepodległej”,  która zakończyła się ceremonią wciągnięcia flagi na maszt i odśpiewaniem dwóch zwrotek hymnu państwowego.

Dalsze uroczyste obchody odbywały się już w budynku szkoły. Najpierw uczniowie klasy VI zaprezentowali się w przedstawieniu teatralnym o charakterze profilaktycznym, które przygotowali pod kierunkiem pani Agnieszki Dawid. Później w podniosły nastrój całą społeczność szkolną wprowadził zespół „Furman”. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych było formą okazania szacunku i oddania honorów wszystkim, dzięki którym żyjemy w Niepodległej. Była to też okazja do rozkoszowania się pięknymi melodiami.

Punkt kulminacyjny – 11.11 – odśpiewanie czterech zwrotek hymnu. Wisienką na torcie był… tort w barwach narodowych, za co szczególne podziękowania należą się przewodniczącej Rady Rodziców p. Iwonie Miecznikowskiej oraz naszym paniom kucharkom – pani Asi i pani Basi.

Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Lidzbark Warmiński pan Fabian Andrukajtis oraz Radny Powiatu pan Jerzy Kielak.

image_print
Kartka z kalendarza

mapa interaktywna
Sieć drogowa

atlas

Współpraca zagraniczna

WMIR

krajowa mapa zagrozen